ביופידבק – רואים את התוצאות בעיניים

הביופידבק היא שיטה המלמדת את האדם לשלוט ברמת המתח (stress) שלו ועל ידי כך לשפר את איכות חייו.
השיטה משלבת ביולוגיה-רפואה, פסיכולוגיה וטכנולוגיה.
הביופידבק - משוב ביולוגי, מבוסס על עיקרון הקשר הדו-כיווני בין גוף לנפש, בין תהליכים רגשיים לתופעות גופניות.
אימון ביופידבק מבוסס על ההנחה שלאדם יש יכולת להשפיע על תפקודים של מערכת העצבים האוטונומית באמצעות הפעלת כוח רצון ומחשבה.

 
 
באימון ביופידבק, המתאמן מתחבר למערכת ממוחשבת הנותנת משוב חזותי וקולי על מצבי דריכות ומתח, או, לחילופין – רגיעה והרפיה. המשוב מתקבל באמצעות מדידת דופק, נשימה, טמפרטורה, מתח שרירים ועוד.
שיטת הביופידבק מלמדת את המתאמן באמצעות תרגילים פשוטים, משחקי מחשבה מרתקים וטכניקות הרפיה כיצד אפשר לשלוט במדדים אלה ובכך להשיג שליטה על תהליכים פסיכולוגיים וגופניים.
ייחודה של שיטת הביופידבק בכך שהיא משלבת חדש וישן – גישות מערביות מתקדמות עם גישות המבוססות על הרפואה המזרחית.
 
למי מתאים הביופידבק?
 
יתרונה של שיטה זו הוא בהיותה ידידותית, נוחה, נגישה ומתאימה לכולם. באמצעותה אפשר לרכוש תוך זמן קצר ידע כלים ומיומנויות להשגת שיפור משמעותי באיכות החיים.
 
יתרונות טכניקת הביופידבק יעילים במיוחד במקרים של:
  • אנשים החשים 'תקיעות' כזו או אחרת; שרוצים לשפר את איכות חייהם ולעשות שינוי בתחום המקצועי, אישי, או חברתי; אנשים המבקשים ללמוד לווסת את רמת הלחץ, להכיר את עצמם ואת תגובותיהם טוב יותר.
     
  • מצבים רפואיים המושפעים ממתח וחרדה כגון: לחץ דם גבוה, מיגרנות, מעי רגיז, אסתמה, קשיים בשינה, גמגום, טינטון ועוד. המתאמן לומד להרפות, להירגע, לנשום נכון - מדדים שנראים בבירור בצורה גרפית על מסך המחשב - ודרך כל זאת מושג שיפור בבעיות רפואיות.
     
  • סטרס, מתח וחרדות – טכניקת הביופידבק היא כלי יעיל ביותר לניהול לחצים, להשגת רווחה פסיכולוגית ולטיפול בחרדות: חרדת נהיגה, חרדת טיסות, חרדת מבחנים, פחד קהל ועוד.
     
  • הפרעת קשב וריכוז (ADD/ADHDׂ) - טיפול משלים המאפשר לרכוש בדרך חווייתית כלים להגברת יכולת הריכוז ולפיתוח שליטה עצמית.  

השינויים שמבצע המתאמן הופכים להיות חלק ממנו ומספקים בסיס איתן לתמורות גם בתחומים שלא נדונו בתהליך האימון. טכניקת הביופידבק מעניקה, למעשה, כלים לחיים.
 
 
זה הזמן ללמוד כיצד לנהל את חייך במקום שהם ינהלו אותך!
 
שלומית איזנמן   נייד: 050-6315827   פקס: 09-7400545   ת.ד. 99 הוד השרון, מיקוד 45100   צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים