ספרים מומלצים בדרך לשיפור איכות החיים וטיפוח נקודות החוזק שלנו. קריאה מהנה!

צעד קטן לשינוי גדול – דרך הקאיזן / רוברט מאורר, הוצאת אגם.

אתם בוודאי מכירים את זה... בוקר בהיר אחד, או ערב סתווי קריר, אתם מחליטים שזהו! ממחר – שינוי! אם זה דיאטה, התחלה של פעילות גופנית שוטפת, שינוי מקצועי וכד'? ואז כמובן מגיע הרגע הצפוי – לא עומדים בהחלטה ומפח הנפש מגיע שוב.
דרך הקאיזן היא שיטה יפנית להשגת הצלחה גדולה ומתמשכת באמצעות צעדים קטנים ועקביים. הקאיזן פועל כי הוא ממיס את ההתנגדות הפנימית הטבועה בנו לשינוי ומכין את המוח לקראת ההצלחה. דר' מאורר חולק עם הקורא את סודותיה של דרך הקאיזן ומסביר כיצד לרתום אותה להשגת היעדים האישיים של כל אחד. ספר פשוט אך אפקטיבי. מומלץ בחום!


בוחרים להרגיש טוב / דר' דייויד ד. ברנס, הוצאה לאור מכון פסגות
.
איך תוכל לבנות הערכה העצמית? מהי הדרך להתגבר על דפוסי חשיבה מעכבים? איך להתמודד עם כעסים, רגשי אשמה וחרטות? הספר מספק מדריך מעשי להתמודדות עם מצבי רוח ירודים ולשיפור איכות החיים הרגשית.
דר' ברנס מציג בספר דרך מעשית לטיפול בדיכאון קל ובינוני לפי הגישה הקוגניטיבית. המסר המרכזי הוא – מחשבותיך משפיעות על הרגשתך הרבה יותר מאשר המתרחש במציאות. הספר אינו מיועד לבעלי דיכאון בלבד אלא לכל אדם המתמודד מול "תופעות הלוואי" של החיים המודרניים – גירושין, כישלון, חוסר ביטחון עצמי ועוד. 


המוח הגמיש / נורמן דוידג', כתר ספרים - הוצאה לאור.
מי מאיתנו לא היה רוצה להעלות את מנת המשכל שלו, או לשפר את כושר הזיכרון? בספר מבחר סיפורים מחזית חקר המוח, המערערים על התפישה המסורתית שלפיה מוח האדם אינו ניתן לשינוי.
נורמן דוידג' פסיכיאטר וכתב מדעי, סוקר מחקרים המוכיחים כי לחשיבה חיובית יש כוח לשנות את גופנו ואת חיינו. הוא מתאר כיצד חלקים של המוח "לומדים" למלא את מקומם של חלקים שנפגעו ובוחן את האופן שבו התרבות מעצבת את המוח. דוידג' מציג באור חדש ומפתיע את היכולת האנושית להשתנות ואת הקשר המסקרן בין גוף לנפש. הספר כתוב בצורה מרתקת ומתאר בצורה אופטימית את יכולת ההסתגלות האינסופית של מוח האדם.


להשתנות לתמיד / דר' ג'יימס א. פרוצ'סקה, דר' ג'ון ק. נורקרוס ודר' קרלו ק. דיקלמנטה, הוצאת כרמל.
כמה פעמים התכוונתם להתחיל בדיאטה או להפסיק לעשן, ולא עשיתם זאת, או ששבתם אל ההרגלים מהם רציתם להפטר עם הופעת המכשול הראשון?
הספר נכתב על ידי שלושה פסיכולוגים קליניים אשר חקרו למעלה מאלף אנשים שהצליחו לשנות את חייהם לחיוב ולהתמיד, בלי טיפול פסיכולוגי. הם מצאו כי כל שינוי כזה כלל שישה שלבים כאשר שלב הפעולה הוא רק אחד מתוכם. בהתאם לממצאים הם בנו מודל המאפשר לכל אדם לזהות את השלב בו הוא נמצא, מאפייניו, מכשולים אופייניים ודרכים להפוך את המכשולים להתקדמות. הספר מכיל שאלונים פשוטים להערכה עצמית, תיאורי מקרה ודוגמאות מוחשיות המסייעות להבנת השלבים והתהליכים.  


הפרעות חרדה ובעת / דר' אהרון ט. בק ודר' גרי אמרי, הוצאה לאור מכון פסגות.
רוצים להבין את הסיבות לחרדה? מעוניינים לדעת מה ההבדל בין חרדה נורמאלית לחרדה פתולוגית? מהו הטיפול אותו מציעה הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית?
הספר מכוון לכל המתעניינים בנושא וכן לאנשי מקצוע העוסקים בפסיכותרפיה. הוא מחולק לשני חלקים. החלק הראשון נכתב ע"י דר' בק, אבי הפסיכולוגיה הקוגניטיבית, והוא מכיל תיאורים והסברים על ההפרעות. מוצג בו גם מודל המסביר את המורכבות הרבה של תופעות אלה. החלק השני נכתב ע"י דר' אמרי ובו מפורטים העקרונות והטכניקות של הטיפול בהפרעות החרדה והפוביות באמצעות המודל הקוגניטיבי. הספר כתוב בשפה מובנת ומתאים לאלה המעוניינים להכיר את נבכי הנפש האנושית בגישה עכשווית.


תרפיה לשפויים / לו מרינוף, 
כתר ספרים 
  מי מאיתנו אינו מחפש משמעות ביחס לדברים המתרחשים בחייו? כאשר אנו בתקופה של מצוקה או מבחן ומצבנו קשה יותר – כך גם השאלות גדולות יותר.
דר' לו מרינוף, יועץ פילוסופי, מביא בפנינו מחוכמתם של הפילוסופים הגדולים ומדגים לנו כיצד יישום הרעיונות בחיי היומיום יסייע לנו בפתרון בעיות חיים קונקרטיות. בספר מוצגים סיפורי מקרים של מטופלים אשר דרך הגדרה מחודשת של הפילוסופיה האישית שלהם מצאו אושר רב יותר בחייהם. הספר קריא מאוד, מספק מידע על מגוון גישות פילוסופיות ומלווה בתרגילים פילוסופיים לקורא המעוניין.


אינטליגנציה רגשית / דניאל גולמן, 
מטר - הוצאה לאור
  כיצד קורה שאנשים בעלי IQ גבוה נכשלים, לעיתים, בחיי היומיום ואילו בעלי IQ נמוך יותר זוכים להצלחה?
בספר זה שופך דר' גולמן אור על יכולות חיוניות להצלחה בחיים אותן הוא מכנה בשם הכולל "אינטליגנציה רגשית". לגישתו, היכולות הללו - מודעות עצמית, התמדה, שליטה בדחפים, דבקות במטרה, מוטיבציה, אמפתיה וכשירות חברתית – הן בסיס חיוני ליחסי אנוש טובים, להצלחה מקצועית ולמצוינות בתחומי החיים השונים.  
בספר מדגים גולמן כיצד נוכל לטפח ולחזק את האינטליגנציה הרגשית שלנו. ספר מרתק ומעורר מחשבה.


אושר אמיתי / דר' מרטין א. פ. סליגמן

הספר עוסק ברעיון, החדש יחסית, של פסיכולוגיה חיובית אשר מתמקדת בנקודות החוזק של האדם ולא בחולשות. הפסיכולוגיה החיובית רותמת את נקודות החוזק לטיפוח הרגשת אושר, שביעות רצון וסיפוק.
סליגמן מציג רעיון מבוסס מדעית שאושר שאינו תוצאה של מזל או גנים אלא שאפשר לטפחו באמצעות הזדהות ושימוש בנקודות החוזק ובתכונות קיימות. בדרך זו ניתן לפתח חסמים כנגד חוויות של רגשות שליליים ולהסיט את חיינו למישור חדש וחיובי יותר. בספר מובאים מגוון מבחנים שמטרתם למדוד את מידת הרגש החיובי של הקורא כדי לסייע לו באיתור הנקודות החזקות ביותר שלו.


שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד / סטיבן קובי

הספר מציג גישה הכוללת את כל תחומי החיים. במרכז הגישה - עקרונות לפתרון בעיות אישיות ומקצועיות. הפנמת הרגלי החיים המופיעים בספר מאפשרת לקורא למצוא את דרכו לחיים מספקים ומוגשמים. העקרונות המופיעים בו מעניקים את הביטחון הנחוץ כדי להסתגל לשינויים וכן את היכולת לנצל את ההזדמנויות שהשינוי פותח בפנינו.
חלקו הראשון של הספר עוסק באפקטיביות אישית וחלקו השני באפקטיביות בינאישית. הספר עשיר בתובנות ובכלים וביניהם כלים הקשורים לניהול זמן, השפעה ושכנוע והתפתחות אישית.
 
שלומית איזנמן   נייד: 050-6315827   פקס: 09-7400545   ת.ד. 99 הוד השרון, מיקוד 45100   צור קשר
לייבסיטי - בניית אתרים